napište nám objednavky@popapat.cz
nebo zavolejte +420 730 585 995

BlogRecepty

Domácí pečivo z cottage sýru

Přebývá Vám v lednici cottage, blíží se jeho datum spotřeby a nestíháte jej dojíst? Nebo jste dostali chuť upéct si své vlastní pečivo? Pak je tento recept přímo pro Vás! Z cottage sýru lze vykouzlit jednoduché, rychlé a zdravé pečivo, které si navíc můžete ozdobit podle chuti.

Častou přílohou ke snídani či večeři bývá pečivo. Někteří lidé se ho dokonce i bojí, přitom vlastně není proč. Pečivo, které si dnes představíme, je plné bílkovin, sacharidů a v případě použití semínek i zdravých rostlinných tuků. Proteiny do tohoto receptu vnese cottage sýr, který je na ně bohatý. Obsahuje totiž 12 g bílkovin na 100 g výrobku. Mouku použijeme špaldovou, která je zdravější než klasická bílá. Semínka můžeme vzít úplně jakákoliv, která nám chutnají. Za nás doporučujeme slunečnicová, chia a lněná.

Suroviny:

200 g cottage sýru
200 g špaldové mouky
1 ks vajíčka
1 ks prášek do pečiva
sůl
semínka (slunečnicová, chia, lněná, …)

Postup:

Cottage, mouku, vajíčko a prášek do pečiva dáme do misky a smícháme dohromady. Směs stačí pořádně promíchat špachtlí, nemusíme mixovat. V případě, že mixer použijeme, bude směs jemnější. Těsto se může zdát lepivější, to však ničemu nevadí. Připravená semínka můžeme vmíchat dovnitř pečiva, nebo ho jimi jen posypat. Smíchanou směs můžeme na plechu vytvarovat do tvaru rohlíku, bulky či chlebíku – dle naší fantazie. Pečivo pečeme v troubě na 180 ° zhruba 25 minut.

Domácí pečivo v číslech:

Recept z výše uvedených surovin vychází na 4049 kJ bez semínek. Použitá semínka si zvažte a připočtěte k předešlé hodnotě. Energetická hodnota jednoho kusu pečiva, respektive jednoho plátku chlebíků se vypočte jako 4049/(počet kusů). Například pokud vytvoříme čtyři bulky, jedná bulka bude mít 1013 kJ, přičemž nám zbude volná energie na dozdobení. Dva plátky 30% eidamu (440 kJ), dvě kolečka libovolné šunky (193 kJ) a 20 g Lučiny (343 kJ) představují výživnou snídani. A nezapomeňme na 1 ks zeleniny!


Poslední změna: 23.01.2021 - 01:00 Zpět
Kolik denně utratíte za jídlo?
  • Snídaně 50,-
  • Dopolední svačina 30,-
  • Oběd 120,-
  • Odpolední svačina 30,-
  • Večeře 100,-
  • Příprava jídla 30,-
  • Celkem 360,-

Ušetřete čas a energii na přípravu a peníze za nákup surovin.
Zdravé krabičky již od 259 Kč/den s dovozem ZDARMA.


Vybrané příběhy zákazníků

Karel Podnikatel
Zobrazit
Milan IT technik
Zobrazit
Lucie Úřednice
Zobrazit
Lýdie důchodce
Zobrazit

Recenze našich zákazníků

Adéla (Ostrava)

Dobrý den, abych se přiznala, krabičky jsem si objednávala s vidinou, že ne vše zdravé mi bude chutnat. Teď můžu s lehkosti říct, že mé obavy byly zbytečné. Všechny jídla od vás mi chutnají a přešly mne chutě na smažená a nezdravá jídla. Za mne určitě doporučuji.

Marcela (Ostrava)
Dobrý den,
chtěla bych pochválit Vaše KRABIČKY- jste spolehliví, jídlo chutné a rozmanité. Při hubnoucím režimu, který jsem zvolila, jdou kila dolů. Nemusím se navíc starat, zda mám to či ono nakoupeno a čas strávený dříve v obchodě a přípravou jídla, mohu nyní věnovat relaxu po mé pracovní vytíženosti. Navíc vím, že jím pestrou a vyváženou stravu.
Marcela, Ostrava
Robert (Frýdek Místek)

Děkuji za dovoz krabiček, s jídlem jsem naprosto spokojený. Vyhovují mi jak porce tak možnost dovozu na kliku, nemusím tak být vždy u předání. Ze začátku jsem měl trošičku problém zvyknout si na pravidelnost, ale nyní mi to již takto naprosto vyhovuje. Doposud mi téměř vše chutnalo, takže bych rád v odběru pokračoval i v následujícím roce.

zobrazit všechny recenze
Jídelní lístek 05.02.2023

Na tento den nerozvážíme krabičkovou stravu.

Zobrazit týden Skrýt
Jídelní lístek
Klientská zóna

Zaregistrujte se do naší klientské zóny a získejte přehled nad svými objednávkami.

Zaregistrovat se Skrýt
Klientská zóna

Připravili jsme pro Vás nový web

Připravili jsme pro Vás nový web s rozšířenou nabídkou našich služeb o další produkty. Popapat.cz se mění na značku Popapej.cz.


Pokud chcete zůstat na webu popapat.cz, okno můžete zavřít.
Zavřít okno Přejít na nový web