napište nám objednavky@popapat.cz
nebo zavolejte +420 730 585 995

BlogRecepty

Jak připravit domácí zmrzlinu?

Dnešním jednoduchým „receptem“ bezpochyby potěšíme nejednoho milovníka zmrzliny. Rozpálené slunečné dny nás přímo vyzývají k přípravě nějakého chutného letního osvěžení, bez zbytečné dávky cukru a éček, tak pojďme na to!

Není nic jednoduššího na přípravu než právě domácí zmrzlina. Nebudeme to dlouho okecávat a půjdeme rovnou na věc. Základem obou našich „mini receptů“ je zakysaná smetana. Jak jistě víte, zakysaná smetana obsahuje více tuku a menší množství bílkovin, takže tady rovnou na začátek jeden malý tip pro vás – pokud si chcete připravit zmrzlinu s vyšším obsahem bílkovin a nižším množstvím tuků (a tedy i s nižší kalorickou hodnotou), vyměňte zakysanou smetanu za odtučněný nebo polotučný tvaroh.

Jahodová zmrzlina

Suroviny:

300 g jahod

1 kelímek 12% zakysané smetany

2-3 PL medu

50 ml polotučného mléka

 

Postup:

Všechny ingredience společně rozmixujeme. Podle hustoty přidáváme mléko, aby se obsah pěkně spojil dohromady. V případě, že použijete mražené jahody, množství mléka bude nižší než při přípravě zmrzliny z čerstvých jahod. Zmrzlina nesmí být příliš řídká, takže s mlékem opravdu opatrně. Po rozmixovaní zmrzlinu nalejeme do libovolné krabičky či tvořítek na zmrzlinu a necháme zmrazit.

 

Banánová zmrzlina s pekanovými ořechy

Suroviny:

3 zralé banány

1 kelímek 12% zakysané smetany

2-3 PL medu

50 ml polotučného mléka

40 g pekanových ořechů

 

Postup:

Banány nakrájíme na kolečka a rozmixujeme je společně se zakysanou smetanou, medem a mlékem. Dle chuti můžeme buďto pekanové ořechy s celou směsí také rozmixovat, nebo je jen nakrájet na menší kousky a do rozmixované směsi pouze vmíchat. Hotovou zmrzlinu opět nalejeme do libovolné krabičky či tvořítek na zmrzlinu a necháme zmrazit.


Poslední změna: 30.07.2022 - 00:00 Zpět
Kolik denně utratíte za jídlo?
  • Snídaně 50,-
  • Dopolední svačina 30,-
  • Oběd 120,-
  • Odpolední svačina 30,-
  • Večeře 100,-
  • Příprava jídla 30,-
  • Celkem 360,-

Ušetřete čas a energii na přípravu a peníze za nákup surovin.
Zdravé krabičky již od 259 Kč/den s dovozem ZDARMA.


Vybrané příběhy zákazníků

Lýdie důchodce
Zobrazit
Karel Podnikatel
Zobrazit
Lucie Úřednice
Zobrazit
Milan IT technik
Zobrazit

Recenze našich zákazníků

Robert (Frýdek Místek)

Děkuji za dovoz krabiček, s jídlem jsem naprosto spokojený. Vyhovují mi jak porce tak možnost dovozu na kliku, nemusím tak být vždy u předání. Ze začátku jsem měl trošičku problém zvyknout si na pravidelnost, ale nyní mi to již takto naprosto vyhovuje. Doposud mi téměř vše chutnalo, takže bych rád v odběru pokračoval i v následujícím roce.

Marcela (Ostrava)
Dobrý den,
chtěla bych pochválit Vaše KRABIČKY- jste spolehliví, jídlo chutné a rozmanité. Při hubnoucím režimu, který jsem zvolila, jdou kila dolů. Nemusím se navíc starat, zda mám to či ono nakoupeno a čas strávený dříve v obchodě a přípravou jídla, mohu nyní věnovat relaxu po mé pracovní vytíženosti. Navíc vím, že jím pestrou a vyváženou stravu.
Marcela, Ostrava
Adéla (Ostrava)

Dobrý den, abych se přiznala, krabičky jsem si objednávala s vidinou, že ne vše zdravé mi bude chutnat. Teď můžu s lehkosti říct, že mé obavy byly zbytečné. Všechny jídla od vás mi chutnají a přešly mne chutě na smažená a nezdravá jídla. Za mne určitě doporučuji.

zobrazit všechny recenze
Jídelní lístek 05.02.2023

Na tento den nerozvážíme krabičkovou stravu.

Zobrazit týden Skrýt
Jídelní lístek
Klientská zóna

Zaregistrujte se do naší klientské zóny a získejte přehled nad svými objednávkami.

Zaregistrovat se Skrýt
Klientská zóna

Připravili jsme pro Vás nový web

Připravili jsme pro Vás nový web s rozšířenou nabídkou našich služeb o další produkty. Popapat.cz se mění na značku Popapej.cz.


Pokud chcete zůstat na webu popapat.cz, okno můžete zavřít.
Zavřít okno Přejít na nový web