napište nám objednavky@popapat.cz
nebo zavolejte +420 730 585 995

BlogRecepty

Jednoduché „fitness“ Tiramisu z pěti surovin

Léto se pomalu blíží a vy už přemýšlíte nad tím, jakou zdravou a zároveň lehkou svačinku či dezert, připravíte k odpolednímu posezení se svými blízkými? Pak je tento recept přímo pro Vás! Dnes si ukážeme jednoduchou přípravu všem známého italského dezertu.

V období léta se lidé, kteří se snaží jíst zdravě, dělí na dva tábory – na ty, kteří v horkém počasí nemají chuť k jídlu a na ty, kteří se jídlu vyhýbají, protože celou zimu dřeli, aby se mohli ukázat v plavkách. Pokud pravidelně čtete naše články a umíte použít selský rozum, tak je vám známo, že si žádné jídlo odpírat nemusíte. Zdravý životní styl neznamená rozdělovat potraviny na „špatné“ a „dobré“ (ty, které si zakazujeme a naopak dovolujeme), ale má být zlatou střední cestou a zároveň udržitelnou součástí našeho života.

Věříme, že tohle lehké Tiramisu uspokojí vaše chuťové pohárky, ať už patříte do jakékoliv z výše zmíněných „skupin“. Nabízíme vám dvě možnosti přípravy – ze zakysané smetany a z tvarohu. Pokud Tiramisu připravíte jen ze zakysané smetany, bude sice chutnější, protože tuk je nosičem chuti, ale mějte na paměti, že bude obsahovat větší množství tuku – a tedy i vyšší kalorickou hodnotu. Verze s tvarohem obsahuje větší množství bílkovin a má nižší kalorickou hodnotu.

Teď se ještě může nabízet otázka – „jaké zvolit piškoty?“ Ačkoliv se pro přípravu pravého italského Tiramisu používají cukrářské piškoty, my je nahradíme klasickými. Pokud budete chtít, můžete zvolit klidně i bezlepkové, fantazii se meze nekladou.

Suroviny (2 porce):

100 g piškotů
400 gramů zakysané smetany 15 % nebo 250 gramů odtučněného tvarohu
1 shot espressa
30 g čekankového sirupu nebo medu
10 g holandského kakaa

Postup:

Nejdříve se pustíme do přípravy krému. Pokud budete Tiramisu připravovat jen ze zakysané smetany, použijte dvě o hmotnosti 200 g. Jestliže chcete docílit většího množství bílkovin v dezertu – což doporučujeme, použijte 1 zakysanou smetanu a 1 odtučněný tvaroh. Zakysanou smetanu (popřípadě tvaroh) smíchejte s polévkovou lžící (cca 30 g) medu nebo čekankového sirupu.

Před samotným vrstvením piškotů a krému je potřeba mít připravený jeden shot espressa či malé množství velmi silné kávy. Piškoty namočte v espressu a naskládejte na dno skleničky či jiné malé nádobky. Následně na piškoty naneste 1/3 připraveného krému a znovu na něj naskládejte namočené piškoty. Celkové množství piškotů a krému vám vyjde na tři vrstvy. Nakonec Tiramisu posypte holandským kakaem a nechte jej nejlépe do druhého dne uležet v lednici.

Tiramisu v číslech:

Jedna porce dezertu připraveného ze zakysané smetany vychází na 2330 kJ (S 46, T 34, B 11). Tiramisu připravené ze smetany a tvarohu pak vychází na 2008 kJ (S 47, T 20, B 23). Z údajů ze závorek si lze všimnout, že při použití tvarohu se v porci nachází o 12 g bílkovin více a 322 kJ méně.


Poslední změna: 17.04.2021 - 00:00 Zpět
Kolik denně utratíte za jídlo?
  • Snídaně 50,-
  • Dopolední svačina 30,-
  • Oběd 120,-
  • Odpolední svačina 30,-
  • Večeře 100,-
  • Příprava jídla 30,-
  • Celkem 360,-

Ušetřete čas a energii na přípravu a peníze za nákup surovin.
Zdravé krabičky již od 259 Kč/den s dovozem ZDARMA.


Vybrané příběhy zákazníků

Karel Podnikatel
Zobrazit
Lýdie důchodce
Zobrazit
Milan IT technik
Zobrazit
Lucie Úřednice
Zobrazit

Recenze našich zákazníků

Adéla (Ostrava)

Dobrý den, abych se přiznala, krabičky jsem si objednávala s vidinou, že ne vše zdravé mi bude chutnat. Teď můžu s lehkosti říct, že mé obavy byly zbytečné. Všechny jídla od vás mi chutnají a přešly mne chutě na smažená a nezdravá jídla. Za mne určitě doporučuji.

Marcela (Ostrava)
Dobrý den,
chtěla bych pochválit Vaše KRABIČKY- jste spolehliví, jídlo chutné a rozmanité. Při hubnoucím režimu, který jsem zvolila, jdou kila dolů. Nemusím se navíc starat, zda mám to či ono nakoupeno a čas strávený dříve v obchodě a přípravou jídla, mohu nyní věnovat relaxu po mé pracovní vytíženosti. Navíc vím, že jím pestrou a vyváženou stravu.
Marcela, Ostrava
Robert (Frýdek Místek)

Děkuji za dovoz krabiček, s jídlem jsem naprosto spokojený. Vyhovují mi jak porce tak možnost dovozu na kliku, nemusím tak být vždy u předání. Ze začátku jsem měl trošičku problém zvyknout si na pravidelnost, ale nyní mi to již takto naprosto vyhovuje. Doposud mi téměř vše chutnalo, takže bych rád v odběru pokračoval i v následujícím roce.

zobrazit všechny recenze
Jídelní lístek 05.02.2023

Na tento den nerozvážíme krabičkovou stravu.

Zobrazit týden Skrýt
Jídelní lístek
Klientská zóna

Zaregistrujte se do naší klientské zóny a získejte přehled nad svými objednávkami.

Zaregistrovat se Skrýt
Klientská zóna

Připravili jsme pro Vás nový web

Připravili jsme pro Vás nový web s rozšířenou nabídkou našich služeb o další produkty. Popapat.cz se mění na značku Popapej.cz.


Pokud chcete zůstat na webu popapat.cz, okno můžete zavřít.
Zavřít okno Přejít na nový web