napište nám objednavky@popapat.cz
nebo zavolejte +420 730 585 995

BlogRecepty

Jednoduché fitness lívance

Lívance představují oblíbený pokrm jak dětí, tak dospělých. Jejich jednoduchá příprava z nich dělá dokonalou zbraň na zahnání hladu. Na první pohled se může zdát, že slova fitness a lívance spolu nehrají, je tam přece mouka! Klasickou bílou mouku nahradíme moukou špaldovou, lze také použít najemno pomleté vločky. Mouka představuje v tomto pokrmu roli sacharidů, které jsou potřeba pro fungování našeho těla, proto se ji určitě zbavovat nechceme. Dalšími ingrediencemi jsou vejce a polotučný tvaroh sloužící primárně jako zdroj bílkovin a také, aby držely lívance pospolu. Na oslazení lívanců použijeme třtinový cukr jako zdravější náhradu cukru bílého. Na ozdobení použijeme jeden kus libovolného ovoce (doporučujeme jablko, hrušku, rozinky, liči, marakuja), arašídové máslo (perfektní zdroj tuků) a pro mlsné jazýčky navíc hořkou 90% čokoládu.

Suroviny (jedna porce):
1 vejce
250 g polotučného tvarohu
30 g špaldové mouky
10 g třtinového cukru
1 ks libovolného ovoce
špetka skořice

Postup:
Do misky odvážíme 30 g špaldové mouky, 10 g třtinového cukru, špetku skořice, asi 1/3 vaničky tvarohu, a nakonec rozklepneme vejce. Směs v misce pořádně rozmícháme lžící do kašovité konzistence. Po rozmíchání pokládáme směs na rozehřátou nepřilnavou pánev (odpadá tak nutnost maštění povrchu) a osmažíme z obou stran do nahnědlé barvy.
Až budou lívance hotové, lze je dozdobit zbytkem tvarohu z vaničky, ovocem, arašídovým máslem nebo kouskem hořké čokolády. Z připravených surovin lze připravit 4 ks lívanců.

Fitness lívance v číslech:

Samotné 4 ks lívanců mají zhruba 280 kcal. Dozdobením 10 g arašídového másla (56,5 kcal), půlkou jablka (50 kcal), zbytkem tvarohu (152 kcal) a čtverečkem 90% čokolády „na chuť“ (59 kcal) se dostáváme na výsledné číslo 597,5 kcal.


Poslední změna: 22.11.2020 - 10:50 Zpět
Kolik denně utratíte za jídlo?
  • Snídaně 50,-
  • Dopolední svačina 30,-
  • Oběd 120,-
  • Odpolední svačina 30,-
  • Večeře 100,-
  • Příprava jídla 30,-
  • Celkem 360,-

Ušetřete čas a energii na přípravu a peníze za nákup surovin.
Zdravé krabičky již od 259 Kč/den s dovozem ZDARMA.


Vybrané příběhy zákazníků

Milan IT technik
Zobrazit
Karel Podnikatel
Zobrazit
Lucie Úřednice
Zobrazit
Lýdie důchodce
Zobrazit

Recenze našich zákazníků

Adéla (Ostrava)

Dobrý den, abych se přiznala, krabičky jsem si objednávala s vidinou, že ne vše zdravé mi bude chutnat. Teď můžu s lehkosti říct, že mé obavy byly zbytečné. Všechny jídla od vás mi chutnají a přešly mne chutě na smažená a nezdravá jídla. Za mne určitě doporučuji.

Robert (Frýdek Místek)

Děkuji za dovoz krabiček, s jídlem jsem naprosto spokojený. Vyhovují mi jak porce tak možnost dovozu na kliku, nemusím tak být vždy u předání. Ze začátku jsem měl trošičku problém zvyknout si na pravidelnost, ale nyní mi to již takto naprosto vyhovuje. Doposud mi téměř vše chutnalo, takže bych rád v odběru pokračoval i v následujícím roce.

Marcela (Ostrava)
Dobrý den,
chtěla bych pochválit Vaše KRABIČKY- jste spolehliví, jídlo chutné a rozmanité. Při hubnoucím režimu, který jsem zvolila, jdou kila dolů. Nemusím se navíc starat, zda mám to či ono nakoupeno a čas strávený dříve v obchodě a přípravou jídla, mohu nyní věnovat relaxu po mé pracovní vytíženosti. Navíc vím, že jím pestrou a vyváženou stravu.
Marcela, Ostrava
zobrazit všechny recenze
Jídelní lístek 05.02.2023

Na tento den nerozvážíme krabičkovou stravu.

Zobrazit týden Skrýt
Jídelní lístek
Klientská zóna

Zaregistrujte se do naší klientské zóny a získejte přehled nad svými objednávkami.

Zaregistrovat se Skrýt
Klientská zóna

Připravili jsme pro Vás nový web

Připravili jsme pro Vás nový web s rozšířenou nabídkou našich služeb o další produkty. Popapat.cz se mění na značku Popapej.cz.


Pokud chcete zůstat na webu popapat.cz, okno můžete zavřít.
Zavřít okno Přejít na nový web