napište nám objednavky@popapat.cz
nebo zavolejte +420 730 585 995

BlogRecepty

Ovesná kaše „přes noc“

Ovesná kaše „přes noc“, neboli overnight oats je lepší variantou klasické ovesné kaše. Během noci vločky nasají vodu a stanou se tak pěkně měkké i bez nutnosti vaření. Pojďte se s námi inspirovat a tento recept vyzkoušet!

Ovesné vločky patří mezi nejlepší zdroje komplexních sacharidů (68 g na 100 g). Mimo to, obsahují velké množství lehce stravitelné vlákniny a hromadu vitamínů a minerálních látek. Mají taktéž příznivý vliv na udržení stabilní hladiny krevního cukru a cholesterolu v krvi. Klasickou kaši dostaneme smícháním vloček s mlékem a následným povařením. V tomto receptu smícháme vločky s jogurtem i mlékem, dostaneme tak kašovitější směs hned po kompletaci. Důležitým krokem je odležení vytvořené kaše přes noc, kdy vločky nasají vodu a budou tak měkčí. Na oslazení směsi použijeme čekankový sirup. Ten nám pomůže ušetřit nějaké kalorie, a navíc obsahuje velké množství vlákniny. Ozdobíme ovocem dle našeho uvážení.

Suroviny:

40 g ovesných vloček (jemnější jsou lepší)
140 g jogurtu (dle preference; my použili 5% bílý)
100 ml polotučného mléka
10 g čekankového sirupu
10 g arašídového másla
50 g borůvek (či jiného ovoce)

Postup:

Jednoduše ve sklenici či misce smícháme ovesné vločky, jogurt, mléko a čekankový sirup. Nahoru naskládáme ovoce a položíme arašídové máslo. Necháme přes noc odležet.

Ovesná kaše v číslech:

Ovesná kaše připravená z výše uvedených surovin má 1616 kJ. Tuto kalorickou hodnotu můžeme navýšit přidáním vloček či ozdobou (hořká čokoláda, větší množství másla, jiné sladidlo) dle naší potřeby.


Poslední změna: 25.06.2021 - 09:18 Zpět
Kolik denně utratíte za jídlo?
  • Snídaně 50,-
  • Dopolední svačina 30,-
  • Oběd 120,-
  • Odpolední svačina 30,-
  • Večeře 100,-
  • Příprava jídla 30,-
  • Celkem 360,-

Ušetřete čas a energii na přípravu a peníze za nákup surovin.
Zdravé krabičky již od 259 Kč/den s dovozem ZDARMA.


Vybrané příběhy zákazníků

Lýdie důchodce
Zobrazit
Milan IT technik
Zobrazit
Karel Podnikatel
Zobrazit
Lucie Úřednice
Zobrazit

Recenze našich zákazníků

Marcela (Ostrava)
Dobrý den,
chtěla bych pochválit Vaše KRABIČKY- jste spolehliví, jídlo chutné a rozmanité. Při hubnoucím režimu, který jsem zvolila, jdou kila dolů. Nemusím se navíc starat, zda mám to či ono nakoupeno a čas strávený dříve v obchodě a přípravou jídla, mohu nyní věnovat relaxu po mé pracovní vytíženosti. Navíc vím, že jím pestrou a vyváženou stravu.
Marcela, Ostrava
Adéla (Ostrava)

Dobrý den, abych se přiznala, krabičky jsem si objednávala s vidinou, že ne vše zdravé mi bude chutnat. Teď můžu s lehkosti říct, že mé obavy byly zbytečné. Všechny jídla od vás mi chutnají a přešly mne chutě na smažená a nezdravá jídla. Za mne určitě doporučuji.

Robert (Frýdek Místek)

Děkuji za dovoz krabiček, s jídlem jsem naprosto spokojený. Vyhovují mi jak porce tak možnost dovozu na kliku, nemusím tak být vždy u předání. Ze začátku jsem měl trošičku problém zvyknout si na pravidelnost, ale nyní mi to již takto naprosto vyhovuje. Doposud mi téměř vše chutnalo, takže bych rád v odběru pokračoval i v následujícím roce.

zobrazit všechny recenze
Jídelní lístek 05.02.2023

Na tento den nerozvážíme krabičkovou stravu.

Zobrazit týden Skrýt
Jídelní lístek
Klientská zóna

Zaregistrujte se do naší klientské zóny a získejte přehled nad svými objednávkami.

Zaregistrovat se Skrýt
Klientská zóna

Připravili jsme pro Vás nový web

Připravili jsme pro Vás nový web s rozšířenou nabídkou našich služeb o další produkty. Popapat.cz se mění na značku Popapej.cz.


Pokud chcete zůstat na webu popapat.cz, okno můžete zavřít.
Zavřít okno Přejít na nový web