napište nám objednavky@popapat.cz
nebo zavolejte +420 730 585 995

BlogČlánky

Pár tipů, jak začít se zdravým životním stylem

Se zdravým životním stylem není potřeba začínat až od pondělí, dalšího měsíce či nového roku. Nejlepší je, vrhnout se do toho hned. Samozřejmě s rozmyslem a rozumem, aby nás nový životní styl bavil, naplňoval a my čerpali všechny benefity, které nám nabízí.

Už jste se někdy ve snaze o zdravý životní styl dostali do začarovaného kruhu, ze kterého jste se nemohli dostat ven? Na sociálních sítích, v televizi i v běžném životě denně vídáme několik desítek lidí, kdy každý doporučuje něco jiného. Hlavu máme plnou reklam nabízejících spalovače tuku a z Instagramu na nás křičí pět druhů cvičebních programů, které si musíme koupit, abychom konečně dosáhli vysněné postavy. Člověku se točí hlava už jen při pomyšlení na to, kterým směrem se vydat. V následujících řádcích si v bodech předáme stručný návod, jak pomalu a postupně začít a hlavně – jak se z toho nezbláznit!

Zdravá strava

Jídlo a samotný výběr potravin bude vždy základem, na kterém bychom měli dále stavět. Pokud člověk nemá vyřešený tento první bod, nepomůže mu ani sebelepší tréninkový plán nebo tabletka na hubnutí. Základem je znalost o makroživinách (bílkoviny, sacharidy a tuky), které tvoří každé jídlo, co sníme. Všechny tři makroživiny jsme podrobně popsali v našich předchozích článcích, takže pokud v tom stále tápete, je nejvyšší čas si je přečíst. Jakmile budeme mít alespoň základní přehled, můžeme se posunout dál. Dalším krokem je ujasnění si našich cílů. Množství jídla, které za den přijmeme, se bude odvíjet od toho, zda chceme hubnout, udržovat či nabírat svalovou hmotu. Pro začátek je nejlepší výpočet denního příjmu, kterého se budeme alespoň nějaký čas držet, abychom dostali přehled o velikosti jednotlivých porcí. Tahle část už je složitější a do začátku doporučujeme, oslovit někoho, kdo vám pomůže s výpočtem a nastavením jednotlivých makroživin. Tuto problematiku vysvětlujeme ve článku „Jak se začít zdravě stravovat“. Se zdravým stravováním se dá samozřejmě začít i bez jakéhokoliv počítání. Je však možné, že dosažení našich cílů bude trvat déle. Co se týče samotného jídla a výběru potravin, tak by náš jídelníček měly tvořit co nejméně průmyslově zpracované potraviny. Ideálně ty, které nemají dvacet řádků se složení a názvy, které ani neumíme vyslovit.

Pitný režim

Voda je pro správnou funkci organismu nesmírně důležitá. Denně bychom měli vypít asi 35-40 ml tekutin na kilogram tělesné hmotnosti. Kromě vody jsou vhodné neslazené čaje. Vyhnout bychom se měli velkému množství ovocných džusů, slazeným nápojům a alkoholu. Pokud budeme pitný režim pečlivě dodržovat, naše tělo se nám odmění dostatkem energie, zvýšením soustředěnosti a zlepšením paměti.

Pohyb

Dalším bodem je fyzická aktivita, která nás bude bavit. Každý člověk nemusí nutně chodit do posilovny, když jej to nebaví. Na výběr máme ze spousty druhů sportu, jako je například běh, plavání, cyklistika nebo týmové sporty. Pokud byste však rádi zkusili cvičení ve fitness centru, opět doporučujeme oslovit někoho, kdo vám do začátku objasní základy techniky a naučí správné provedení cviků. Málokterý začátečník přijde do fitka a ví, jak správně cvičit. Pomoc od někoho jiného vám ušetří spoustu času, a hlavně poslouží jako prevence, abyste si nějak neublížili.

Spánek

Nedílnou součástí zdravého životního stylu je právě spánek. Jestliže jej budeme zanedbávat, naše tělo nám to dá velmi rychle najevo. Během spánku dochází k regeneraci svalů, tkání a rozumových funkcí. Také je velmi důležitý pro imunitu organismu, která se nám bude hodit obzvláště v zimních měsících. Denně bychom měli spát 7-9 hodin, avšak potřebná doba spánku je pro každého z nás individuální.

Stres management

Stres je reakce našeho těla na zátěžové situace, které mohou mít psychický i fyzický charakter. V malé míře je stres sice prospěšný, ale málokomu se daří držet jeho správné množství pod kontrolou. Bohužel vám nemůžeme předat jednoduchý návod, jak se zbavit stresu, protože každý prožíváme jiné životní situace. Důležité je uvědomit si, že stres je často věc, která nás brzdí. Nebuďte puntičkáři a myslete na to, že nikdo není dokonalý.


Poslední změna: 16.12.2021 - 20:12 Zpět
Kolik denně utratíte za jídlo?
  • Snídaně 50,-
  • Dopolední svačina 30,-
  • Oběd 120,-
  • Odpolední svačina 30,-
  • Večeře 100,-
  • Příprava jídla 30,-
  • Celkem 360,-

Ušetřete čas a energii na přípravu a peníze za nákup surovin.
Zdravé krabičky již od 259 Kč/den s dovozem ZDARMA.


Vybrané příběhy zákazníků

Lýdie důchodce
Zobrazit
Karel Podnikatel
Zobrazit
Lucie Úřednice
Zobrazit
Milan IT technik
Zobrazit

Recenze našich zákazníků

Robert (Frýdek Místek)

Děkuji za dovoz krabiček, s jídlem jsem naprosto spokojený. Vyhovují mi jak porce tak možnost dovozu na kliku, nemusím tak být vždy u předání. Ze začátku jsem měl trošičku problém zvyknout si na pravidelnost, ale nyní mi to již takto naprosto vyhovuje. Doposud mi téměř vše chutnalo, takže bych rád v odběru pokračoval i v následujícím roce.

Marcela (Ostrava)
Dobrý den,
chtěla bych pochválit Vaše KRABIČKY- jste spolehliví, jídlo chutné a rozmanité. Při hubnoucím režimu, který jsem zvolila, jdou kila dolů. Nemusím se navíc starat, zda mám to či ono nakoupeno a čas strávený dříve v obchodě a přípravou jídla, mohu nyní věnovat relaxu po mé pracovní vytíženosti. Navíc vím, že jím pestrou a vyváženou stravu.
Marcela, Ostrava
Adéla (Ostrava)

Dobrý den, abych se přiznala, krabičky jsem si objednávala s vidinou, že ne vše zdravé mi bude chutnat. Teď můžu s lehkosti říct, že mé obavy byly zbytečné. Všechny jídla od vás mi chutnají a přešly mne chutě na smažená a nezdravá jídla. Za mne určitě doporučuji.

zobrazit všechny recenze
Jídelní lístek Pátek 01.07.2022

Snídaně: Bulka špaldová, sýr, paprika a salát
Svačina 1: Zeleninový salát s jogurtem
Oběd: Svíčková na smetaně, celozrnný knedlík
Svačina 2: Šunka plněná sýrovo-žampionovou směsí
Večeře: Vepřové maso na kapustě, vařené brambory
6. jídlo: Tmavý toustový chléb s cottage

Zobrazit týden Skrýt
Jídelní lístek
Klientská zóna

Zaregistrujte se do naší klientské zóny a získejte přehled nad svými objednávkami.

Zaregistrovat se Skrýt
Klientská zóna