napište nám objednavky@popapat.cz
nebo zavolejte +420 730 585 995

BlogRecepty

Pestré salátové variace

Salát je často voleným jídlem u osob, které se snaží shodit nějaká kila navíc. Dalo by se říct, že se stal velmi populárním pokrmem ve světě fitness, především u začátečníků. Problém nastává v situaci, kdy zapomeneme zakomponovat všechny tři makroživiny. Talíř zeleniny nás sice na nějakou dobu zasytí, ale nedá se považovat za plnohodnotné jídlo. Často se stává, že se začátečníci točí v začarovaném kruhu právě proto, že většinu jejich jídelníčku tvoří pouze zelenina, večer dostanou hlad a vybrakují celou lednici. V dnešním receptu nedostanete jenom inspiraci na jídlo, ale taktéž informace, které vás naučí si podobná jídla připravovat.

Základem každého salátu je (nečekaně) nějaká zelenina, která obsahuje spoustu vlákniny (ta právě zajistí delší pocit sytosti). Výběr zeleniny záleží na vašich preferencích. Můžete použít listové saláty, jako například rukolu, polníček, ledový salát, římský salát, mangold nebo hlávkový salát. Z dalších druhů zeleniny se skvěle hodí paprika, rajčata, salátová okurka, kukuřice, zelí, kedluben nebo třeba mrkev. Čím pestřejší váš výběr bude, tím více vitamínů zařadíte do svého jídelníčku. Dále je důležité, aby salát obsahoval všechny tři makroživiny – bílkoviny, sacharidy a tuky. Jejich důležitost jsme shrnuli v předchozích článcích. V následujícím textu naleznete výčet potravin, které v salátu zastupují danou makroživinu.

Bílkoviny

Maso (kuřecí, krůtí, hovězí, vepřové)
Ryby (tuňák, losos)
Tofu
Tempeh
Vejce
Sýr (mozzarella, parmezán, eidam, balkánský sýr, tvarůžky)

Sacharidy

Brambory
Těstoviny
Bulgur
Kuskus
Pohanka
Čočka
Fazole
Pečivo

Tuky

Olej (olivový, dýňový, avokádový, sezamový)
Ořechy (vlašské, kešu, para, pekanové, mandle)
Semínka (dýňová, slunečnicová, sezamová, konopná)
Avokádo

 

Příklad:

Kukuřice, cibule, rajčata, polníček
60 g tuňák
15 g parmezán
70 g bulgur
70 g fazole
5 g slunečnicová semínka

Pracovní postup je velmi jednoduchý – zeleninu opláchneme a nakrájíme na malé kousky. Bulgur uvaříme dle postupu na obalu a následně opláchneme studenou vodou. Poté všechny ingredience smícháme dohromady.

Salát v číslech:

Z uvedených surovin v příkladu získáme salát o kalorické hodnotě 2085 kJ (498 kcal), kde sacharidy tvoří 60 g, tuky 16 g a bílkoviny 30 g. Můžeme se tedy přesvědčit, že se jedná opravdu o vyvážené a plnohodnotné jídlo.


Poslední změna: 25.07.2021 - 09:29 Zpět
Kolik denně utratíte za jídlo?
  • Snídaně 50,-
  • Dopolední svačina 30,-
  • Oběd 120,-
  • Odpolední svačina 30,-
  • Večeře 100,-
  • Příprava jídla 30,-
  • Celkem 360,-

Ušetřete čas a energii na přípravu a peníze za nákup surovin.
Zdravé krabičky již od 259 Kč/den s dovozem ZDARMA.


Vybrané příběhy zákazníků

Karel Podnikatel
Zobrazit
Lucie Úřednice
Zobrazit
Lýdie důchodce
Zobrazit
Milan IT technik
Zobrazit

Recenze našich zákazníků

Robert (Frýdek Místek)

Děkuji za dovoz krabiček, s jídlem jsem naprosto spokojený. Vyhovují mi jak porce tak možnost dovozu na kliku, nemusím tak být vždy u předání. Ze začátku jsem měl trošičku problém zvyknout si na pravidelnost, ale nyní mi to již takto naprosto vyhovuje. Doposud mi téměř vše chutnalo, takže bych rád v odběru pokračoval i v následujícím roce.

Marcela (Ostrava)
Dobrý den,
chtěla bych pochválit Vaše KRABIČKY- jste spolehliví, jídlo chutné a rozmanité. Při hubnoucím režimu, který jsem zvolila, jdou kila dolů. Nemusím se navíc starat, zda mám to či ono nakoupeno a čas strávený dříve v obchodě a přípravou jídla, mohu nyní věnovat relaxu po mé pracovní vytíženosti. Navíc vím, že jím pestrou a vyváženou stravu.
Marcela, Ostrava
Adéla (Ostrava)

Dobrý den, abych se přiznala, krabičky jsem si objednávala s vidinou, že ne vše zdravé mi bude chutnat. Teď můžu s lehkosti říct, že mé obavy byly zbytečné. Všechny jídla od vás mi chutnají a přešly mne chutě na smažená a nezdravá jídla. Za mne určitě doporučuji.

zobrazit všechny recenze
Jídelní lístek 05.02.2023

Na tento den nerozvážíme krabičkovou stravu.

Zobrazit týden Skrýt
Jídelní lístek
Klientská zóna

Zaregistrujte se do naší klientské zóny a získejte přehled nad svými objednávkami.

Zaregistrovat se Skrýt
Klientská zóna

Připravili jsme pro Vás nový web

Připravili jsme pro Vás nový web s rozšířenou nabídkou našich služeb o další produkty. Popapat.cz se mění na značku Popapej.cz.


Pokud chcete zůstat na webu popapat.cz, okno můžete zavřít.
Zavřít okno Přejít na nový web