napište nám objednavky@popapat.cz
nebo zavolejte +420 730 585 995

BlogČlánky

Pravidelnost jako nástroj ke zdraví

Dnešní doba je plná stresu a spěchu a člověk se snaží ušetřit čas, kde se dá. Problém nastává ve chvíli, kdy se jídlo dostane na vedlejší kolej. Vynechání snídaně na úkor delšího poležení, k obědu bageta z automatu a večer sníst vše, co se dostane pod ruku. Tenhle způsob stravování je špatně! Pomůžeme vám zjistit proč a také nabídneme řešení.

V současnosti na nás vyskakují rady a tipy na stravování od lifestyle influencerů a výživových koučů ze všech stran. Dost často se jejich názory neshodují a každý doporučuje něco jiného. Jeden je zastáncem přerušovaného hladovění a jí čtyřikrát denně, druhý je příznivcem nízkosacharidového stravování a doporučuje tři větší jídla za den, další tvrdí, že na počtu jídel nezáleží. Všichni tito lidé mají jednu společnou věc, dané stravování jim funguje a vyhovuje. Je tomu proto, že si našli způsob, který dělá zrovna jejich tělu dobře. Musíme si zapamatovat, že každý člověk je jedinečný a co funguje na ostatní, nemusí fungovat na nás! Abychom se také dostali do tohoto pokročilého bodu a experimentování, je důležité znát základy a od těch se odrážet.

Tělo jako stroj

Odpovědí na otázku, co je základem stravování, je pravidelnost. Pravidelnost ve stravě je důležitá komponenta, kterou musíte do svého jídelníčku zařadit. Svoje tělo si můžete představit jako stroj, který funguje 24 hodin 7 dní v týdnu, bez přestávky. Ráno své tělo probudíte po dlouhých osmi hodinách spánku, ve kterých zpracovávalo předchozí den (například opravovalo poškozené svalové tkáně z tréninku, uchovávalo a organizovalo vědomosti, které jste se naučili atp.). Organismus je v tu chvíli hladový a potřebuje energii v podobě snídaně, tím se znovu nastartuje metabolismus a začne správně fungovat. Ne, káva není adekvátní zdroj energie, ač se tak v pondělí ráno může zdát. Po snídani následuje většinou práce, což pro tělo znamená výdej energie, kterou musíte doplnit. To vede k zařazení dopolední svačinky (nejlepší volbou je zdroj sacharidů, např. kus ovoce). Následuje oběd, na který byste si měli udělat čas. Snažte se nejíst za chůze a pomozte tak svému tělu přijmout vše v klidu. Vy taktéž lépe pochytíte informace, které jsou vám podávány s klidem, než když na vás dotyčný křičí. Odpolední svačinka tvoří skvělý most mezi obědem a večeří, čímž můžete předejít pozdějšímu šmejdění v lednici před spánkem. Pravidelnost stravování není jen o pohrávání si s energií, ale ovlivňuje i správné vylučování hormonů. Mezi které můžeme zařadit inzulín a glukagon, starající se o hladinu cukru v krvi, testosteron ovlivňující anabolické a androgenní účinky, ghrelin dbající o váš pocit hladu a další. Můžete si být jisti, že pokud začnete tělu dávat péči v podobě pěti až šesti menších jídel denně, namísto dvou obrovských porcí, vrátí vám to a budete se cítit skvěle.

Nabízíme vám pomocnou ruku

Chápeme, že jedním z hlavních důvodů může být nedostatek času na přípravu jídel. Tohle pak stojí za nadměrným navštěvováním fast foodů a jídelních automatů, nebo přejídání se ve večerních hodinách. Zde sice najdeme obrovské množství energie, tu ale nemůžeme klasifikovat jako plnohodnotnou. Řešení vašeho problému máte přímo před nosem! My vám nabízíme plnohodnotná jídla 5 – 6krát denně, která přivezeme až před vaše dveře. A to doslova. Vyberte si balíček podle vašeho energetického příjmu a cíle, který zrovna máte. V sekci jídelního lístku se můžete přesvědčit, že se jedná o pestrá a zdravá jídla. Na Facebooku si pak ověřit spokojenost našich zákazníků. Investice do zdraví je ta nejlepší investice, tak proč nezačít hned a s námi?


Poslední změna: 16.12.2020 - 01:00 Zpět
Kolik denně utratíte za jídlo?
  • Snídaně 50,-
  • Dopolední svačina 30,-
  • Oběd 120,-
  • Odpolední svačina 30,-
  • Večeře 100,-
  • Příprava jídla 30,-
  • Celkem 360,-

Ušetřete čas a energii na přípravu a peníze za nákup surovin.
Zdravé krabičky již od 259 Kč/den s dovozem ZDARMA.


Vybrané příběhy zákazníků

Lýdie důchodce
Zobrazit
Karel Podnikatel
Zobrazit
Lucie Úřednice
Zobrazit
Milan IT technik
Zobrazit

Recenze našich zákazníků

Robert (Frýdek Místek)

Děkuji za dovoz krabiček, s jídlem jsem naprosto spokojený. Vyhovují mi jak porce tak možnost dovozu na kliku, nemusím tak být vždy u předání. Ze začátku jsem měl trošičku problém zvyknout si na pravidelnost, ale nyní mi to již takto naprosto vyhovuje. Doposud mi téměř vše chutnalo, takže bych rád v odběru pokračoval i v následujícím roce.

Marcela (Ostrava)
Dobrý den,
chtěla bych pochválit Vaše KRABIČKY- jste spolehliví, jídlo chutné a rozmanité. Při hubnoucím režimu, který jsem zvolila, jdou kila dolů. Nemusím se navíc starat, zda mám to či ono nakoupeno a čas strávený dříve v obchodě a přípravou jídla, mohu nyní věnovat relaxu po mé pracovní vytíženosti. Navíc vím, že jím pestrou a vyváženou stravu.
Marcela, Ostrava
Adéla (Ostrava)

Dobrý den, abych se přiznala, krabičky jsem si objednávala s vidinou, že ne vše zdravé mi bude chutnat. Teď můžu s lehkosti říct, že mé obavy byly zbytečné. Všechny jídla od vás mi chutnají a přešly mne chutě na smažená a nezdravá jídla. Za mne určitě doporučuji.

zobrazit všechny recenze
Jídelní lístek Pátek 01.07.2022

Snídaně: Bulka špaldová, sýr, paprika a salát
Svačina 1: Zeleninový salát s jogurtem
Oběd: Svíčková na smetaně, celozrnný knedlík
Svačina 2: Šunka plněná sýrovo-žampionovou směsí
Večeře: Vepřové maso na kapustě, vařené brambory
6. jídlo: Tmavý toustový chléb s cottage

Zobrazit týden Skrýt
Jídelní lístek
Klientská zóna

Zaregistrujte se do naší klientské zóny a získejte přehled nad svými objednávkami.

Zaregistrovat se Skrýt
Klientská zóna