napište nám objednavky@popapat.cz
nebo zavolejte +420 730 585 995

BlogČlánky

Proč nehubnu?

Lednová předsevzetí už (v lepším případě) většina z nás s nadšením plní a pracuje na své vysněné podstavě. Velmi často se stává, že nás v naší cestě potká spoustu překážek, kvůli kterým svou snahu zahodíme a změnu životního stylu odložíme zase na další rok. Nejčastějším předsevzetím bývá redukce hmotnosti, a proto jsme si připravili článek, kde se společně podíváme na nejčastější příčiny, které nás brzdí ve snaze zhubnout.

Kalorický deficit

Jestliže vám slovní spojení „kalorický deficit“ nic neříká, tak vás jako první odkážeme na jeden z našich starších článku s názvem „Jak připravit své tělo do plavek?“ kde je tento pojem podrobně vysvětlen. Zároveň se tam také dozvíte, co je to bazální metabolismus a zda je potřeba počítat kalorie, aby došlo k úspěšné redukci hmotnosti. V tomto článku kalorický deficit probereme velmi stručně, jelikož je neoddělitelnou součástí hubnutí. Ve zkratce můžeme říci, že podmínkou hubnutí je, aby náš energetický příjem (tedy součet kalorické hodnoty jídla, které za den sníme) byl menší než výdej energie (kam spadá pohyb, energie potřebná ke zpracování potravin a udržení základních životních funkcí a mnoho dalšího). Kalorický deficit si buďto můžeme vypočítat a dodržovat jej pomocí počítaní kalorií, nebo to můžeme zkusit cestou bez vážení a zapisování jídla. V tomto případě se často setkáváme s problémem, kdy se člověk stravuje zdravě, sportuje, ale hmotnost zůstává stále stejná – a proto si dnes společně projdeme nejčastější chyby, které nás brzdí v cestě za vysněnou postavou.

1.  Jíte příliš moc, nebo naopak málo

Tento první bod z části vychází z toho, co jsme si řekli o kalorickém deficitu. Pokud budeme jíst příliš moc, do kalorického deficitu se nedostaneme, a tím pádem nemůžeme zhubnout. Naopak pokud budeme jíst málo (často pod hodnotu našeho bazálního metabolismu), naše tělo přejde do úsporného režimu a k redukci hmotnosti taktéž nedojde. Zároveň si zaděláváme i na nepříjemné zdravotní problémy.

2. Jíte „zdravě“, ale nemáte přehled o kalorické hodnotě potravin

Právě jsme narazili asi na největší kámen úrazu u všech lidí, co se snaží zhubnout bez počítání kalorií. Nikdo samozřejmě neříká, že to bez počítání nejde, ale je důležité mít přehled o tom, jakou energetickou hodnotu potraviny mají, abychom se tomuto problému vyhnuli. Například avokádo či arašídové máslo jsou bezpochyby zdravé potraviny, ale pokud si ke snídani dáme polovinu avokáda (cca 100 g), ke svačině na kaši dvě polévkové lžíce arašídového másla (cca 30 g), tak se dostaneme na hodnotu 449 kcal, což je pro představu třeba jako malý oběd. Totéž platí v případě, kdy si třikrát denně zajdeme do kavárny na kapučíno se šlehačkou, o které také můžeme říct, že je „zdravá“, protože je ze smetany.

3. Nemáte dostatek pohybu

Pohyb je neoddělitelnou součástí zdravého životního stylu. Nejen že nás nabije pozitivní energií, ale také napomáhá s hubnutím – díky pohybu máme vyšší výdej energie. V této oblasti si každý z nás může najít takový pohyb, který jej bude bavit. Nejvhodnější je silový trénink, který nám pomůže vybudovat svalovou hmotu a my tak budeme mít pevné a silné tělo.

4. Hledáte zkratky, které nefungují

Zázračné nápoje, tablety a potraviny na hubnutí, které nejsou nic jiného než dobře promyšlený reklamní tah. Mezi základní pilíře při redukci hmotnosti patří zdravá a vyvážená strava (jejíž množství si nastavíme tak, abychom byli v kalorickém deficitu), pohyb, spánek a pitný režim. Tyto čtyři pilíře jsou základem úspěchu. Žádná tableta nebo náhražka stravy nezaručí dlouhodobý výsledek. Pokud se někomu podařilo zhubnout s konzumací těchto „zázračných pilulek či nápojů“, tak vězte, že takovému člověku se tělo odvděčí jojo efektem, kvůli kterému ke ztraceným kilům získá jako bonus ještě další kila navíc.

Závěr

Hubnutí bývá často větší oříšek, než se na první pohled zdá. Pokud si na to netroufnete sami, nebojte se kontaktovat nějakého odborníka, který vám při cestě za vysněnou postavou pomůže. Nejen že budete „pod dohledem“, ale také se vyhnete jojo efektu a možnému vzniku zdravotních problémů, které jsou často způsobené jedením pod hodnotu bazálního metabolismu, s vidinou co nejrychlejších výsledků.


Poslední změna: 21.04.2022 - 00:00 Zpět
Kolik denně utratíte za jídlo?
  • Snídaně 50,-
  • Dopolední svačina 30,-
  • Oběd 120,-
  • Odpolední svačina 30,-
  • Večeře 100,-
  • Příprava jídla 30,-
  • Celkem 360,-

Ušetřete čas a energii na přípravu a peníze za nákup surovin.
Zdravé krabičky již od 259 Kč/den s dovozem ZDARMA.


Vybrané příběhy zákazníků

Lucie Úřednice
Zobrazit
Lýdie důchodce
Zobrazit
Milan IT technik
Zobrazit
Karel Podnikatel
Zobrazit

Recenze našich zákazníků

Robert (Frýdek Místek)

Děkuji za dovoz krabiček, s jídlem jsem naprosto spokojený. Vyhovují mi jak porce tak možnost dovozu na kliku, nemusím tak být vždy u předání. Ze začátku jsem měl trošičku problém zvyknout si na pravidelnost, ale nyní mi to již takto naprosto vyhovuje. Doposud mi téměř vše chutnalo, takže bych rád v odběru pokračoval i v následujícím roce.

Marcela (Ostrava)
Dobrý den,
chtěla bych pochválit Vaše KRABIČKY- jste spolehliví, jídlo chutné a rozmanité. Při hubnoucím režimu, který jsem zvolila, jdou kila dolů. Nemusím se navíc starat, zda mám to či ono nakoupeno a čas strávený dříve v obchodě a přípravou jídla, mohu nyní věnovat relaxu po mé pracovní vytíženosti. Navíc vím, že jím pestrou a vyváženou stravu.
Marcela, Ostrava
Adéla (Ostrava)

Dobrý den, abych se přiznala, krabičky jsem si objednávala s vidinou, že ne vše zdravé mi bude chutnat. Teď můžu s lehkosti říct, že mé obavy byly zbytečné. Všechny jídla od vás mi chutnají a přešly mne chutě na smažená a nezdravá jídla. Za mne určitě doporučuji.

zobrazit všechny recenze
Jídelní lístek Pátek 01.07.2022

Snídaně: Bulka špaldová, sýr, paprika a salát
Svačina 1: Zeleninový salát s jogurtem
Oběd: Svíčková na smetaně, celozrnný knedlík
Svačina 2: Šunka plněná sýrovo-žampionovou směsí
Večeře: Vepřové maso na kapustě, vařené brambory
6. jídlo: Tmavý toustový chléb s cottage

Zobrazit týden Skrýt
Jídelní lístek
Klientská zóna

Zaregistrujte se do naší klientské zóny a získejte přehled nad svými objednávkami.

Zaregistrovat se Skrýt
Klientská zóna