napište nám objednavky@popapat.cz
nebo zavolejte +420 730 585 995

BlogRecepty

Rychlý, snadný a zdravý pečený losos

Každý známe situaci, kdy na nás doma čeká fůra práce, a ještě k tomu „musíme“ jíst. Než abyste se odbyli nezdravou rychlovkou, zkuste tento recept na pečeného lososa, který vyžaduje přesně nula práce u plotny. Dobře, nula to úplně není, ale nemusíte kolem ní dlouho tancovat!

Losos je perfektní surovinou po nutriční stránce. A po chuťové je snad ještě lepší! Není proto divu, že je tak oblíbený ve světě fitness. Jako přílohu můžete zvolit cokoli, co vám chutná. Pokud zvolíte brambory, můžete je dát péct spolu s lososem a odpadne vám starost s jejich vařením. Vyzkoušet můžete také kus kus, který pouze zalejte vodou a máte hotovo. Co se týče zeleninové části talíře, s ní je to dost podobně. Pokud zvolíte například mrkev či žampiony, můžete je dát taktéž zapéct.

Cílem tohoto receptu je ukázat, že i v perný den, kdy člověk nemá čas na vaření, se ten čas dá najít a uvařit takřka „bez práce“. Pouze naskládáme suroviny na pekáč. :-)

Suroviny:

150 g losos
300 g brambor
10 g másla
sůl, rozmarýn, kmín

Postup:

Brambory omyjeme a nakrájíme na plech s pečícím papírem. Loupat je nemusíme, tím ušetříme další drahou minutu. Osolíme je a posypeme kmínem. Na druhou část plechu položíme na kůži plátek lososa, opět osolíme a posypeme rozmarýnem. Na lososa (nebo pod něj) můžeme dát kousek másla, čímž zjemníme jeho chuť. V troubě pečeme na 180 °C zhruba 40 min.

Pečený losos v číslech:

Porce, připravená ze surovin napsaných výše, má kalorickou hodnotu zhruba 2700 kJ (650 kcal).


Poslední změna: 29.04.2022 - 00:00 Zpět
Kolik denně utratíte za jídlo?
  • Snídaně 50,-
  • Dopolední svačina 30,-
  • Oběd 120,-
  • Odpolední svačina 30,-
  • Večeře 100,-
  • Příprava jídla 30,-
  • Celkem 360,-

Ušetřete čas a energii na přípravu a peníze za nákup surovin.
Zdravé krabičky již od 259 Kč/den s dovozem ZDARMA.


Vybrané příběhy zákazníků

Lucie Úřednice
Zobrazit
Karel Podnikatel
Zobrazit
Lýdie důchodce
Zobrazit
Milan IT technik
Zobrazit

Recenze našich zákazníků

Adéla (Ostrava)

Dobrý den, abych se přiznala, krabičky jsem si objednávala s vidinou, že ne vše zdravé mi bude chutnat. Teď můžu s lehkosti říct, že mé obavy byly zbytečné. Všechny jídla od vás mi chutnají a přešly mne chutě na smažená a nezdravá jídla. Za mne určitě doporučuji.

Robert (Frýdek Místek)

Děkuji za dovoz krabiček, s jídlem jsem naprosto spokojený. Vyhovují mi jak porce tak možnost dovozu na kliku, nemusím tak být vždy u předání. Ze začátku jsem měl trošičku problém zvyknout si na pravidelnost, ale nyní mi to již takto naprosto vyhovuje. Doposud mi téměř vše chutnalo, takže bych rád v odběru pokračoval i v následujícím roce.

Marcela (Ostrava)
Dobrý den,
chtěla bych pochválit Vaše KRABIČKY- jste spolehliví, jídlo chutné a rozmanité. Při hubnoucím režimu, který jsem zvolila, jdou kila dolů. Nemusím se navíc starat, zda mám to či ono nakoupeno a čas strávený dříve v obchodě a přípravou jídla, mohu nyní věnovat relaxu po mé pracovní vytíženosti. Navíc vím, že jím pestrou a vyváženou stravu.
Marcela, Ostrava
zobrazit všechny recenze
Jídelní lístek 05.02.2023

Na tento den nerozvážíme krabičkovou stravu.

Zobrazit týden Skrýt
Jídelní lístek
Klientská zóna

Zaregistrujte se do naší klientské zóny a získejte přehled nad svými objednávkami.

Zaregistrovat se Skrýt
Klientská zóna

Připravili jsme pro Vás nový web

Připravili jsme pro Vás nový web s rozšířenou nabídkou našich služeb o další produkty. Popapat.cz se mění na značku Popapej.cz.


Pokud chcete zůstat na webu popapat.cz, okno můžete zavřít.
Zavřít okno Přejít na nový web