napište nám objednavky@popapat.cz
nebo zavolejte +420 730 585 995

BlogRecepty

Skvělá, jednoduchá a zdravá pizza

Pizza patří mezi nejoblíbenější pokrmy mnoha lidí po celém světě. Taktéž ji můžeme zařadit mezi ne-příliš zdravé potraviny. Její nezdravost nespočívá v „zakázaných“ ingrediencích, ale v množství, které dokážeme spořádat. Ve dnešním receptu se dozvíte, jak této kalorické bombě odlehčit a stejně si pochutnat!

Italové by na nás za takový recept hrdí nebyli, ale co nám zbývá, když chceme skloubit zdravý životní styl a oblíbenou pizzu? Mnoho lidí by mohlo tvrdit, že na pizze není nic nezdravého. A měli by pravdu. Na tomto pokrmu je nezdravé především množství! Tohle tvrzení se však stává nepravdivým, pokud si pochutnáváme na české předělávce a pizzu obložíme uzeninami. Průměrná pizza obsahuje zhruba 1600 kcal (asi 6600 kJ), především ve formě sacharidů a tuků. Sacharidy jsou zde zastoupeny moukou, tuky pak salámy, tučnými sýry apod. Proto pro náš recept zvolíme zdravější variantu bílé mouky, a to mouku špaldovou. V posledním odstavci „Pizza v číslech“ si ji zapíšeme do kalorických tabulek a zjistíme, zdali ji můžeme sníst celou, či nikoli. Jako oblohu si každý zvolí, co má rád. My jsme pro recept zvolili tomátový základ, šunku, mozzarellu a listy špenátu.

Suroviny:

120 g špaldové mouky
4 g droždí
100 ml vlažného mléka
2 vejce
2 lžíce oleje (20 ml)
sůl
200 g rajčatového pyré
100 g libovolné šunky
125 g mozzarelly
listy špenátu

Postup:

Mouku, droždí, vlažné mléko, vejce, olej a sůl vložíme do mísy. Ingredience promícháme, poté směs přikryjeme utěrkou a dáme zhruba na hodinu vykynout na teplé místo. Po uplynulé době těsto rozválíme do tvaru kruhu či čtverce (záleží na tvaru plechu) a položíme jej na pečicí papír. Těsto potřeme rajčatovým pyré, položíme šunku a na plátky nakrájenou mozzarellu. Pizza by se měla péct na co nejvyšší teplotu vaší trouby, zhruba 20 minut. My jsme pekli na 190 °C. Abychom pizzu nespálili, můžeme průběžně kontrolovat (i nadzvednutím zespod).

Pizza v číslech:

Samotné těsto z výše uvedených surovin bude mít 762 kcal. Šunka (100 kcal), mozzarella (210 kcal) a passata (42 kcal) pak dohromady dávají jídlo za 1 114 kcal. Pokud pizzu rozdělíme na čtyři části, jeden dílek vyjde na 279 kcal.


Poslední změna: 26.02.2021 - 01:00 Zpět
Kolik denně utratíte za jídlo?
  • Snídaně 50,-
  • Dopolední svačina 30,-
  • Oběd 120,-
  • Odpolední svačina 30,-
  • Večeře 100,-
  • Příprava jídla 30,-
  • Celkem 360,-

Ušetřete čas a energii na přípravu a peníze za nákup surovin.
Zdravé krabičky již od 259 Kč/den s dovozem ZDARMA.


Vybrané příběhy zákazníků

Milan IT technik
Zobrazit
Lucie Úřednice
Zobrazit
Karel Podnikatel
Zobrazit
Lýdie důchodce
Zobrazit

Recenze našich zákazníků

Adéla (Ostrava)

Dobrý den, abych se přiznala, krabičky jsem si objednávala s vidinou, že ne vše zdravé mi bude chutnat. Teď můžu s lehkosti říct, že mé obavy byly zbytečné. Všechny jídla od vás mi chutnají a přešly mne chutě na smažená a nezdravá jídla. Za mne určitě doporučuji.

Marcela (Ostrava)
Dobrý den,
chtěla bych pochválit Vaše KRABIČKY- jste spolehliví, jídlo chutné a rozmanité. Při hubnoucím režimu, který jsem zvolila, jdou kila dolů. Nemusím se navíc starat, zda mám to či ono nakoupeno a čas strávený dříve v obchodě a přípravou jídla, mohu nyní věnovat relaxu po mé pracovní vytíženosti. Navíc vím, že jím pestrou a vyváženou stravu.
Marcela, Ostrava
Robert (Frýdek Místek)

Děkuji za dovoz krabiček, s jídlem jsem naprosto spokojený. Vyhovují mi jak porce tak možnost dovozu na kliku, nemusím tak být vždy u předání. Ze začátku jsem měl trošičku problém zvyknout si na pravidelnost, ale nyní mi to již takto naprosto vyhovuje. Doposud mi téměř vše chutnalo, takže bych rád v odběru pokračoval i v následujícím roce.

zobrazit všechny recenze
Jídelní lístek 05.02.2023

Na tento den nerozvážíme krabičkovou stravu.

Zobrazit týden Skrýt
Jídelní lístek
Klientská zóna

Zaregistrujte se do naší klientské zóny a získejte přehled nad svými objednávkami.

Zaregistrovat se Skrýt
Klientská zóna

Připravili jsme pro Vás nový web

Připravili jsme pro Vás nový web s rozšířenou nabídkou našich služeb o další produkty. Popapat.cz se mění na značku Popapej.cz.


Pokud chcete zůstat na webu popapat.cz, okno můžete zavřít.
Zavřít okno Přejít na nový web