napište nám objednavky@popapat.cz
nebo zavolejte +420 730 585 995

BlogČlánky

Stres a jak s ním bojovat

Stres a s ním spojené nepříjemné pocity, jsou na denním programu každého z nás. Jedná se o obrannou reakci lidského těla, kterou můžeme využít v náš prospěch, pokud se s ní naučíme pracovat. Jestliže tomuto pilíři spokojeného života nebudeme věnovat dostatek pozornosti, zaděláváme si tak na spoustu chronických onemocnění.

Jedním z pilířů zdravého životního stylu a spokojeného života celkově, je stres management neboli jakési „řízení stresu“. To ve zkratce znamená, že se stresem dokážeme pracovat a využívat ho v náš prospěch. Možná si teď říkáte, k čemu je dobré, osvojit si takovou dovednost, viďte? V následujících řádcích najdete na tuto otázku odpověď.

Na úvod si objasníme, co to stres vlastně je. Jedná se o obrannou reakci našeho těla, která vzniká v případě, kdy nějaké vnější či vnitřní podněty narušují naši pohodu. V dávných dobách tato reakce připravovala lidský organismus na boj či útěk v případě, že člověka například napadlo nějaké zvíře. S takovou situací se v současnosti sice běžně nesetkáváme, ale to neznamená, že by automaticky i stresová reakce zmizela, ba naopak. Stres v nás může vyvolat třeba konflikt, slovní urážka nebo nějaká nečekaná situace doma či na pracovišti, což náš organismus opět uvede do pohotovosti. Dlouhodobý stres negativně ovlivňuje duševní i fyzické zdraví a je příčinou mnoha chronických onemocnění. Zároveň v nás může vyvolávat pochyby o sobě samých, nespokojenost, pocity nedokonalosti, méněcennosti a spoustu dalšího.

Tipy, které vám mohou pomoci se zvládáním stresu

 1. Nenechávejte nic na poslední chvíli

S prokrastinací jsme se již všichni setkali, takže si nemusíme složitě vysvětlovat, jak se cítíme, když všechny týdenní povinnosti doháníme v neděli večer. Jediný způsob, jak se vyhnout takovému scénáři, je včasné plnění všech úkolů, které bývá mnohdy náročné, ale jistě se nejedná o nic, co bychom s trochou píle nezvládli.

Tip: Napište si „to do list“ aneb denní seznam povinností a úkolů. Uvidíte tak černé na bílém, co vás celý den čeká, na nic nezapomenete a jako bonus budete mít na konci dne dobrý pocit z odškrtnutých políček.

 

 1. Dopřejte si pravidelný odpočinek

Máme tendenci jet neustále na sto procent a občas zapomínáme, že naše tělo není stroj. Pravidelným odpočinkem načerpáme sílu na další náročné dny, „uklidíme si v hlavě“ a zároveň uděláme krok správným směrem, jak předejít syndromu vyhoření. S tímto bodem souvisí i dostatek kvalitního spánku.

 

 1. Mluvte o tom, co vás trápí

V naší hlavě se obvykle všechny situace zdají mnohem horší, než ve skutečnosti jsou. Svěření se kamarádovi se svými pocity, či vyhledání odborné pomoci (psychologa), v tomto případě není vůbec na škodu. Ne nadarmo se říká, že „sdílená starost je poloviční starost“.

 

 1. Dechová cvičení, meditace a další relaxační techniky

Existuje nespočet druhů dechových cvičení a relaxačních technik. V této oblasti je na každém z nás, aby zapátral a našel to, co mu bude vyhovovat. Pokud se vám tyto techniky zvládání stresu nezamlouvají, nezoufejte. Spoustu problémů dokáže stejně dobře vyřešit čas, klid, příjemná společnost nebo něco dobrého.


Poslední změna: 21.05.2022 - 00:00 Zpět
Kolik denně utratíte za jídlo?
 • Snídaně 50,-
 • Dopolední svačina 30,-
 • Oběd 120,-
 • Odpolední svačina 30,-
 • Večeře 100,-
 • Příprava jídla 30,-
 • Celkem 360,-

Ušetřete čas a energii na přípravu a peníze za nákup surovin.
Zdravé krabičky již od 259 Kč/den s dovozem ZDARMA.


Vybrané příběhy zákazníků

Lucie Úřednice
Zobrazit
Lýdie důchodce
Zobrazit
Karel Podnikatel
Zobrazit
Milan IT technik
Zobrazit

Recenze našich zákazníků

Adéla (Ostrava)

Dobrý den, abych se přiznala, krabičky jsem si objednávala s vidinou, že ne vše zdravé mi bude chutnat. Teď můžu s lehkosti říct, že mé obavy byly zbytečné. Všechny jídla od vás mi chutnají a přešly mne chutě na smažená a nezdravá jídla. Za mne určitě doporučuji.

Robert (Frýdek Místek)

Děkuji za dovoz krabiček, s jídlem jsem naprosto spokojený. Vyhovují mi jak porce tak možnost dovozu na kliku, nemusím tak být vždy u předání. Ze začátku jsem měl trošičku problém zvyknout si na pravidelnost, ale nyní mi to již takto naprosto vyhovuje. Doposud mi téměř vše chutnalo, takže bych rád v odběru pokračoval i v následujícím roce.

Marcela (Ostrava)
Dobrý den,
chtěla bych pochválit Vaše KRABIČKY- jste spolehliví, jídlo chutné a rozmanité. Při hubnoucím režimu, který jsem zvolila, jdou kila dolů. Nemusím se navíc starat, zda mám to či ono nakoupeno a čas strávený dříve v obchodě a přípravou jídla, mohu nyní věnovat relaxu po mé pracovní vytíženosti. Navíc vím, že jím pestrou a vyváženou stravu.
Marcela, Ostrava
zobrazit všechny recenze
Jídelní lístek Pátek 01.07.2022

Snídaně: Bulka špaldová, sýr, paprika a salát
Svačina 1: Zeleninový salát s jogurtem
Oběd: Svíčková na smetaně, celozrnný knedlík
Svačina 2: Šunka plněná sýrovo-žampionovou směsí
Večeře: Vepřové maso na kapustě, vařené brambory
6. jídlo: Tmavý toustový chléb s cottage

Zobrazit týden Skrýt
Jídelní lístek
Klientská zóna

Zaregistrujte se do naší klientské zóny a získejte přehled nad svými objednávkami.

Zaregistrovat se Skrýt
Klientská zóna