napište nám objednavky@popapat.cz
nebo zavolejte +420 730 585 995

BlogRecepty

Výborné a zdravé Chilli con carne

Dnes si ukážeme recept na Chilli noc carne. I když se na první pohled zdá, že se nejedná o fitness-friendly jídlo, není tomu tak. Hlavním úkolem tohoto receptu je dokázat, že každé jídlo může patřit do zdravého životního stylu. A pokud jste milovník pálivého jídla, tento recept je přímo pro Vás!

Název Chilli con carne pochází ze španělštiny, avšak pokrm přišel z Mexika. Na první pohled se nejedná o ryze fitness jídlo, avšak opak je pravdou. Na pokrmu připraveného z níže uvedených surovin není nic špatného, navíc je vyvážené a pestré. O bílkoviny a tuky se zde primárně stará námi zvolené maso, rýže naopak zastupuje zdroj sacharidů a fazole hrají na obě strany, tedy jako zdroj sacharidů i bílkovin. Určitě se pozastavíte nad čokoládou v receptu. Původní recept čokoládu obsahuje. Ta má za úkol obohatit a prohloubit pálivou chuť, což uspokojí naše chuťové pohárky.

Suroviny:

60 g rýže
10 g sádla (či libovolný tuk, na kterým směs připravíte)
½ ks cibule
1 stroužek česneku
100 g mletého masa (hovězí, krůtí, kuřecí)
60 g sterilizovaných fazolí
60 g sterilizované kukuřice
50 g rajčatového protlaku
50 g čerstvých rajčat
10 g 90% hořké čokolády
sůl, pepř, chilli koření

Postup:

V hrnci si uvaříme rýži dle návodu na obalu. Po změknutí ji slijeme. Do druhého hrnce vložíme tuk (sádlo, olej, máslo, …) a orestujeme cibuli, česnek a okořeníme chilli kořením. Následně přidáme maso, které ochutíme solí a pepřem. Zvolna restujeme do doby, než se maso zatáhne. Poté ke směsi v hrnci přidáme nakrájená rajčata, fazole, kukuřici, rajčatový protlak (opět osolíme, opepříme). Ke směsi přidáme trochu vody a vaříme ji zhruba půl hodiny. Rýži a Chilli noc carne naservírujeme na talíř a na závěr posypeme nalámanými čtverečky hořké čokolády.

Chilli con carne v číslech:

Recept z výše uvedených surovin má kalorickou hodnotu ve výši zhruba 2462 kJ. Číslo můžeme pozměnit přidáním či ubráním základních surovin, jako je rýže, maso nebo čokoláda.


Poslední změna: 09.05.2021 - 07:58 Zpět
Kolik denně utratíte za jídlo?
  • Snídaně 50,-
  • Dopolední svačina 30,-
  • Oběd 120,-
  • Odpolední svačina 30,-
  • Večeře 100,-
  • Příprava jídla 30,-
  • Celkem 360,-

Ušetřete čas a energii na přípravu a peníze za nákup surovin.
Zdravé krabičky již od 259 Kč/den s dovozem ZDARMA.


Vybrané příběhy zákazníků

Karel Podnikatel
Zobrazit
Lucie Úřednice
Zobrazit
Milan IT technik
Zobrazit
Lýdie důchodce
Zobrazit

Recenze našich zákazníků

Robert (Frýdek Místek)

Děkuji za dovoz krabiček, s jídlem jsem naprosto spokojený. Vyhovují mi jak porce tak možnost dovozu na kliku, nemusím tak být vždy u předání. Ze začátku jsem měl trošičku problém zvyknout si na pravidelnost, ale nyní mi to již takto naprosto vyhovuje. Doposud mi téměř vše chutnalo, takže bych rád v odběru pokračoval i v následujícím roce.

Adéla (Ostrava)

Dobrý den, abych se přiznala, krabičky jsem si objednávala s vidinou, že ne vše zdravé mi bude chutnat. Teď můžu s lehkosti říct, že mé obavy byly zbytečné. Všechny jídla od vás mi chutnají a přešly mne chutě na smažená a nezdravá jídla. Za mne určitě doporučuji.

Marcela (Ostrava)
Dobrý den,
chtěla bych pochválit Vaše KRABIČKY- jste spolehliví, jídlo chutné a rozmanité. Při hubnoucím režimu, který jsem zvolila, jdou kila dolů. Nemusím se navíc starat, zda mám to či ono nakoupeno a čas strávený dříve v obchodě a přípravou jídla, mohu nyní věnovat relaxu po mé pracovní vytíženosti. Navíc vím, že jím pestrou a vyváženou stravu.
Marcela, Ostrava
zobrazit všechny recenze
Jídelní lístek 05.02.2023

Na tento den nerozvážíme krabičkovou stravu.

Zobrazit týden Skrýt
Jídelní lístek
Klientská zóna

Zaregistrujte se do naší klientské zóny a získejte přehled nad svými objednávkami.

Zaregistrovat se Skrýt
Klientská zóna

Připravili jsme pro Vás nový web

Připravili jsme pro Vás nový web s rozšířenou nabídkou našich služeb o další produkty. Popapat.cz se mění na značku Popapej.cz.


Pokud chcete zůstat na webu popapat.cz, okno můžete zavřít.
Zavřít okno Přejít na nový web